- forradalmasítja az arc- és testkezeléseket -
- átmenet a krém és a szike között -
„Csőretöltött fegyver a bőröregedés, zsírpárnák, cellulitisz és kopaszodás ellen"

I. A BŐR ÖREGEDÉSE ELLENI KÜZDELEM
A bőr öregedése elleni küzdelem egyidős az emberiséggel. Ma már mindkét nem képviselői szívesen használják a „csodaszereket”. A bőr az idők folyamán elveszíti a rugalmasságát, amelynek hátterében, egy számára nélkülözhetetlen anyag csökkenése áll.
Bővebben itt:
Ez a hialuronsav, ami természetes alkotója a bőr sejt közötti állományának. Egyetlen molekulája 1000 vízmolekulát képes megkötni.
Az évek múlásával, már sajnos 30 év körül mennyisége csökken, bőrünk vízhiányossá, rugalmatlanná válik, megjelennek a zavaró ráncok is. A jobb kozmetikai készítmények mind tartalmaznak többet-kevesebbet belőle, de még a legjobb termékek is csak a bőr felszíni rétegeiben képesek dolgozni.
Az új technika legnagyobb előnye, hogy a bőr azon rétegébe kerül a lehető legtöményebb koncentrációban, ahol bele tudunk avatkozni az öregedési folyamatokba.
Ez a kezelés valóban egy átmenet a krém és a szike között. Nem egyenlő a ráncfelvarrással, hisz nem úgymond meghúzza az izmokat, szöveteket, nem is ez a feladata. A bőrt teljes mélységben regenerálja, megfiatalítja. Nem ígérünk „csodát” csak visszaállítjuk a bőr biológiai óráját.
Napjainkban is arra törekszenek a „szépészeti” eljárások, hogy a természetes fiatalság látszatát keltsék. Egyre kevesebben szeretnék, hogy a tükörből egy természetellenesen mimikátlan kép nézzen vissza. Mindenki tudja, hogy az időt megállítani nem lehet, de ha már pár évvel fiatalabbnak, üdébbnek nézünk ki, mindjárt jobban érezzük magunkat a bőrünkben.
II. HATÓANYAGOK BEJUTTATÁSA A BŐR MÉLYEBB RÉTEGEIBE!
A bőrfelületre felvitt kozmetikumok számtalan természetes és vegyi eredetű anyag keverékéből álló kémiai rendszerek, szaknyelven multiplex emulziók. A kozmetikum a bőr felületére kerülve átalakul, víz tartalmának jelentős részét elveszíti, a felületen bekoncentrálódó anyagból megindul a felszívódás, a perkután abszorpció.
A kutatások egyértelműen bizonyították, hogy a bőrre került anyag felszívódásában a legnagyobb ellenállást a szaruréteg jelenti.
Bővebben itt:
A bőr barrier szerkezete:
A bőr az emberi test legnagyobb szerve, mely 3 rétegből áll:epidermis(hám), dermis(irha) és subcutis(bőralja). Bőrünknek különböző, nagyon sokrétű feladatai vannak. A legfontosabbak közé tartozik: a test védelme a nedvességhiánytól, mechanikai, kémiai, mikrobiológiai és fizikai hatásoktól, hatékony közreműködés a bőrre kerülő anyagok felszívódásában, sőt részt vesz a kiválasztásban, hőszabályozásban, valamint érző és légző szerepe is van.
Az epidermis(hámréteg) 5 alrétege közül mindenekelőtt a legkülső, a szaruréteg akadályozza meg a molekulák bejutását a bőr mélyebb rétegeibe. A szaruréteg elszarusodott bőrsejtekből áll egy lipidmátrixba ágyazódva. A szaruréteg szerkezete egy falhoz hasonlít, ahol kívülről a hidratált keratint tartalmazó bőrsejtek a téglák és a zsírhoz hasonló lipidek a malter, s ezek nem hagynak semmit bejutni ( és bejuttatni).A szaruréteg sajnos a kozmetikai ápoló termékek bejutását is megakadályozza.
A sejt normál állapotban
A hatóanyag molekulák nem tudnak áthatolni a sejtmembrán falán, így a hatóanyagok sejtbe történő bejuttatása nem lehetséges. Csak a sejt körüli út marad, amely viszont a sejtkötésekben lévő lipidek(zsírok) miatt lassú, kis hatékonyságú. Ezt az utat shunt vagy intercelluláris útnak nevezzük.
Utak a bőrben
Elvileg két út van a bőr barrieren keresztül:
- Az egyik az intercellularis út, a bőr járulékos szervein át, a szőrtüszők és a verejtékmirigyek pórusain keresztül. Mivel ezek az utak nem direkt behatolások a szarurétegbe, ezért shunt(mellék)-útnak nevezzük őket. A jelentőségük rendkívül csekély, mert a testfelületnek mindössze 0,1%-t teszik ki. Az ábra érthetőbbé teszi a behetolási utak különbözőségét.
- A másik a transzepidermális út.
III. A FELSZÍVÓDÁS HATÉKONYSÁGÁT SOKFÉLE MÓDSZERREL TUDJUK FOKOZNI:
A. KÉMIAI MÓDSZEREK
A hatóanyagok felszívódását segítő kémiai módszerek közül a legkézenfekvőbb és legegyszerűbb eljárás a szaruréteg fellazítása különböző anyagokkal.
1. A gyümölcssavak, más néven alfahidroxisavak (pl.glikolsav) és a régebb óta használt bétahidroxisav (pl.szalicilsav) alacsony, maximum 2-3%-os koncentrációban jól fellazítja az ellenálló szaruréteget, így a penetráció erősödik.
2. A korszerű liposzómás és nanoliposzómás kozmetikai készítmények, a hámsejtekbe bejutó apró, sejthártyára emlékeztető fallal rendelkező mikroszférális kiváló behatoló képességgel rendelkeznek, ráadásul a belsejükben inkorporált hatóanyagok mélyre bejutnak.
B. FIZIKAI MÓDSZEREK
1. A bőrfelület mechanikus vékonyítását végző mikrodermabráziós eljárás (ld elektrokozmetikai kezeléseknél )
2. Elektromos energia is felhasználható a hatóanyag-molekulák mozgatására, a molekulák töltése miatt: ezt a módszert iontoforézisnek vagy galvánkezelésnek nevezzük. A hatóanyag bejutás intercellularisan(sejtek között-körül) történik, a hatóanyag bejutási aránya mérsékelt !
3. Az ultrahang (ld.elektrokozmetikai kezeléseknél) mint mechanikus lökéshullám szintén korszerű módszer. A hanghullámok tologatják, ütögetik a bevinni kívánt hatóanyagot, de így csak kis molekulájú hatóanyagok bevitele lehetséges.
4. A hideglézer
5. Egyértelműen a leghatásosabb módszer a rendkívül vékony tűvel végzett mezoterápia .A legpontosabb definíciója így szól: intradermális(bőrbe) illetve hypodermalis(bőraljába) történő mikroinjekciós kezelések sorozata. Tehát: a biostimulaciós terápia során közvetlenül a kezelendő felületen juttatjuk be a koncentrált kozmetikai hatóanyag „koktélokat”.
6. De mi van, ha a páciensnek tű fóbiája van?
A tű nélküli mezoterápia, mely pl.elektroporációval töri át a „gátakat”
Elektroporációval nagy biztonsággal és hatékonyan tudjuk bejuttatni a bőrbe a mezoterápiás hatóanyagokat. Ez tehát tű és a bőr megsértése nélkül történik, így nem keletkeznek bevérzések. A hatóanyag bevitelnek több formája lehet(ld. előbb) A legtöbb csak a hatóanyagok 10%-át juttatja célba, míg elektroporációval a hatóanyagok 90%-a célba jut. Még a nagy szerkezetű molekulák is, mint a kollagén, elasztin és hyaluronsav is bejuttathatók a bőr mély rétegeibe.
IV. DE MI IS KONKRÉTAN A TŰS MEZOTERÁPIÁS BEAVATKOZÁS ?
A gyógyászat és a kozmetika hatóanyagai akkor fejtik ki hatásukat a legintenzívebben, ha pontosan oda kerülnek -lehetőleg maximális koncentrációban- ahol be szeretnénk avatkozni a szervezet működésében.
Bővebben itt:
A bőrfelszínhez közeli struktúrák esetében ezt legbiztonságosabban és legegyszerűbben atraumatikus mikroinjekciókkal érhetjük el, amelyeket az orvosolni kívánt problémától függően, különböző mélységben és különböző mennyiségű hatóanyaggal végezhetünk el felületi érzéstelenítés után. Valójában az injekciós kezelés továbbfejlesztett, ma már gépesített, automatizált változata.
Az orvos egyéni receptúra alapján „mixeli” a különböző hatóanyagokat, amelyek ráadásul még egymás hatását fokozzák, potencírozzák is. Vagyis minden páciensnek a kezelési terv egyéni, a receptúra egyéni, az alkalmazás helye és mélysége szintén változó, a kezelés ebből a szempontból emlékeztet arra a történelmi időre, amikor még egyénileg rendelték az orvosok a patikákban elkészített magisztrális gyógyszereket.
A kezelés természetesen megfelelő higiénés feltételeket igényel. A technika előrehaladtával a kezelést mára már gépesítették is. Az egyénileg összeállított keveréket injekciós fecskendőbe szívjuk fel, majd automata adagolópisztolyba helyezzük be. A digitálisan működő eszközön a beszúrás mélységét és gyakoriságát be lehet állítani, valamint a beadott mennyiséget is szabályozza a berendezés.
A terápia gyors, fájdalmatlan (előtte felületi érzéstelenítést alkalmazunk), az eredmény 3-4 kezelés után már nyilvánvaló. A kezelést intenzív kúrával kezdjük, majd ritkább fenntartó adagolásra térünk át.
V. MESOTHERAPIA TŰ NÉLKÜL: A „GÁTAK” ÁTTÖRÉSE ELEKTROPORÁCIÓVAL !
Az előző fejezetben tárgyalt mezoterápia talán legpontosabb definíciója tehát így szól: intradermalis(bőrbe) vagy subcutan (bőr alá) történő mikroinjekciós kezelések sorozata. De mi van, ha a páciensnek tű fóbiája van?
A tű nélküli mezoterápia kifejezés arra utal, hogy egy speciális készülék segítségével közel olyan hatékonyan tudjuk bejuttatni a steril, analítikai tisztaságú hatóanyagokat a bőr mélyebb rétegébe illetve akár még mélyebbre is (bőralja), mint a hagyományos mezoterápiás kezeléssel.
Nincsenek mellékhatások, nincs vérzés, nincs fájdalom!
Bővebben itt:


2003-ban drámai felfedezést tett két amerikai orvoskutató,( Peter Agree, Roderick Mackinnon) melyért kémiai Nobel-díjban részesültek. Kimutatták a sejtmembránokban a protein és az aquagén csatornákat (aquaporin-2), amelyeket speciálisan modifikált rádiófrekvenciával meg is tudtak nyitni.
Egy gyorsan feltöltődő kondenzátor által elektromágneses mező képződik. Ezáltal mikroszkópikus nagyságú kicsiny lyukak keletkeznek a sejtmembránon, amelyek ezredmásodpercek alatt ismét bezáródnak. Így rövid időre kis csatornák keletkeznek, melyeken keresztül a hatóanyagok a bőr mély rétegeibe zárhatók. A beviteli arány az elektoporációval extrém magas. Csak ezzel a metódussal érik a hatóanyagok 90%-ban céljukat. (Egyéb eljárásokkal a hatóanyagoknak csak kb. 10%-a ér célba.)
Ezt az utat transcellularis útnak nevezzük.
Így sejtszintű penetrációt hoztak létre nemcsak a hámban, hanem a bőr alatti mély szövetekben is. A protein és aquagén csatornák megnyitását elektroporációnak nevezzük. A rádiófrekvenciás hullámok teljesen reverzibilisen „kezelik” a sejtmembránt, károsodást nem idéznek elő, a kezelés után a megnyílt csatornák záródnak, de a bevitt anyagok bent maradnak és kifejtik sejtszintű hatásukat. Az elektroporációval legyőzhető a hám barrier funkciója (ellenállása),amit a következő mérési eredmények bizonyítanak az egyszerű lokális kezeléssel való összehasonlításban:
600 %-kal több hatóanyag a szarurétegben
1200%-kal jobb hatóanyag penetráció a hámban
4000 %-kal több hatóanyag a bőralatti kötőszövetben
A megnyitott csatornák segítségével a sejtekbe ionos és nem ionos, különböző méretű víz,- vagy zsíroldékony anyagok bevitele vált lehetővé nagy mennyiségben (0,25-1,5 gr percenként).
A felfedezés forradalmasította a lokális hatóanyag bevitelt, eredményesebb, mint az iontoforézis, hatékonyabb, mint az ultrahangos kezelés, és annyiban több a tűs mezoterápiánál is, hogy ott a hatóanyag bejutása ugyan biztosított, de a sejtszintű anyagfelvétel nem. Ráadásul nincsenek mellékhatások sem.
A kezelés teljesen fájdalommentes.
Az elektroporáció egy egyszerű, biztos és gyors módja a hatóanyagok mélybe történő bejuttatásának..
Területenként, problémás helyenként különbözően összeállított hatóanyag kombinációk kerülnek felvitelre a bőrre és kerülnek bezárásra a mélybe, ahol kifejtik hatásukat. Ezáltal az eredmény egyértelműen, láthatóan jobb lesz.
Tehát:
A tű nélküli mesotherapia kifejezés arra utal, hogy egy speciális készülék segítségével közel olyan hatékonyan tudjuk bejuttatni a steril, analítikai tisztaságú hatóanyagokat a bőr mélyebb rétegébe illetve akár még mélyebbre is (bőralja), mint a hagyományos mezoterápiás kezeléssel.
A mezoterápiára való utalás másik oka az, hogy a készülék által kibocsátott speciális elektromágneses hullámok- az igen vékony és finom mezoterápiás tű által a bőr szarurétegén nyitott szúrcsatornához hasonló-virtuális nyílásokat hoznak létre a bőrfelszíntől a mélyebb rétegek felé. Ezeken keresztül a bőrre felvitt bármely hatóanyag (molekulasúlytól függetlenül !!!) egyedülállóan hatékony módon penetrál (felszívódik) a bőrbe, összehasonlítva más eljárással (ld. bevezetőben)
Az elektroporáció alkalmazásával egyénileg összeállított koktél keverékek vihetők be a bőr mélyebb rétegeibe.
A kozmetikumok mélységi behatolásának fokozás azonban nem hozzáértő kezekben kétélű is lehet, ha a bevitt kozmetikumok kémiai szennyezőanyagot, gyártási segédanyagot, tartósítószert, állagjavítót, illatanyagot tartalmaznak, amelyekre természetesen a kozmetikumoknak van szüksége, nem a bőrnek. Minél mélyebbre hatolnak ezek a komponensek, annál nagyobb a bőrizgató, irritációs hatás és a kontakt allergia kifejlődésének lehetősége. Tehát minél mélyebbre viszünk a bőrbe egy anyagot, annál tisztábbnak és adalékanyag mentesnek kell lennie a mellékhatások elkerülése végett.
Kaphatóak azonban olyan hatóanyagok is amelyek analitikai (megközelítően 100%-os) tisztaságúak, steril, minden tartósító, segédanyagoktól és adalékoktól mentes anyagok.
Mivel a készülék a mezoterápiához hasonlóan a hatóanyagokat kivételesen eredményesen és változatlan formában juttatja be a bőrbe, így csak analítikai tisztaságú és steril készítmények használata megengedett (ugyanúgy, mint az
injekciós kezelések esetén), amelyek semmilyen felesleges adalékot nem tartalmaznak.
A bőrnek egyébként sincs egyáltalán semmi szüksége a hagyományos kozmetikumokban található konzerváló szerekre, festék-és illat anyagokra ! Sőt nemhogy nincs szüksége rájuk, de azok hosszútávú használat esetén csak mindenféle bajok forrása lehet.
Nagy előnye még a tű nélküli mezoterápiás eljárásnak, hogy gyakorlatilag teljesen veszélytelen. Ez azt jelenti, hogy a készülékkel ( a megfelelő analitikai tisztaságú és steril hatóanyagok használata esetén) a mellékhatások előfordulása gyakorlatilag nulla százalék.
VI. A KEZELÉSEK
Visszaállítjuk a bőr biológiai óráját, ami a természetes fiatalság látszatát kelti!
A mezoterápiás kezelések előnyei
-személyre szabott
- gyors
- nincs bevérzés
- nincs heg
- a bőrt teljes mélységében regenerálja
A mezoterápiás kezelések ellenjavallatai:
- bőrfertőzés
- herpesz
- rák
- pszoriázis
- auto-immun betegségek
- terhesség
- vérhigítók szedése
- súlyos allergia
Tekintsük át, milyen esetekben alkalmazható sikerrel ez a kezelési technika!
1. BŐR FIATALÍTÁS, BŐR FESZESÍTÉS (MEZOLIFT)
Bővebben: itt
Arcunk, nyakunk, kézfejünk-és a hölgyeknél a dekoltázs is- fokozottan ki van téve a károsító hatásoknak (napsugárzás, szennyezett levegő stb).Ezáltal ezeken a helyeken az öregedés jelei is hamarabb jelentkeznek.
Fiataloknál megelőzésképpen, idősebbeknél reparáló céllal is rendszeresen végezhető ez az anti-aging eljárás, melyet mezoliftnek neveznek Európában. Ennek során elsősorban hyaluronsavat, vitaminokat stb. használunk.
E hatóanyagok együttes alkalmazása a bőr teljes megújulását eredményezi. Olyan hyaluonsavat alkalmazunk, amilyet a bőrünk alapállománya is eleve tartalmaz (még ha az életkor előrehaladtával egyre kevesebbet is), és mivel a vizet ez az anyag köti meg a bőrben, a hiányában megjelennek a szárazsági ráncocskák.
Többek között az arc, nyak, dekoltázs, kezek kezelésére (utóbbi kettő tartós fiatalítására szinte kizárólag ez az egyetlen módszer) a következő hatások várhatók:
- A bőr optimális hidratálása: a vízhiányos ráncok kisimítása.
- A bőr minőségének javítása: a kollagén és elasztin termelődésének elősegítése a feszesebb bőr érdekében.
- Sejtmetabolizmus gyorsítása: a sejtanyagcsere (légzés, osztódás) növelése.
- Antioxidációs hatás: az öregedési folyamat lassítása a külső (szennyezés, stressz, dohányzás) és belső (kor, egészségi állapot) tényezők ellenében.
Ez egy olyan biostimulációs eljárás, amely nagy sikerrel alkalmazható a bőr öregedése elleni regenerációban, a vízmegtartó képesség érdekében. Az egyik
leghatásosabb kezelés a ráncok, a feszesség elvesztése, a bőr lazasága és összeesése ellen.
A bőr puhábbá, teltebbé, egészségesebbé, simábbá és sugárzóbbá válik, a ráncok érzékelhetően csökkennek és a szabadgyökök lekötésével az öregedés folyamata lassul.
Életteli, üde, rugalmas és fiatalosan ragyogó bőr varázsolható!
5 kezelés= 5 évvel fiatalabb bőr!
Mélyebb ráncok esetén orvosilag végzett ráncfeltöltést alkalmazunk!
Az esztétikai forma javítása céljából ajakfeltöltésre is lehetőség van!
2. ZSÍRBONTÁS
ÚJ FEJEZETET NYIT AZ IDŐ ÉS A ZSÍRPÁRNÁK ELLENI HARCBAN
Bővebben:itt
Testünk alakjának, kontúrjainak a kialakításában a bőr alatti zsírszövetek meghatározó szerepet játszanak, ha kilóinkat tekintve nincs gondunk, sajnos akkor is adódhatnak olyan problémás zónák, ahol a zsírszövet a kelleténél „vaskosabb” előnytelen elhelyezkedésű.
Ilyen terület lehet a toka, a felkar, a has, a csípő külső része, a térdek belső oldala, esetleg a bokák környéke. „Lefogyhatatlan” lerakódások jöhetnek létre ezeken a részeken, ahol a zsírszövet genetikailag és hormonálisan meghatározott párnái alaki deformitást okoznak.
Leggyakrabban műtéti beavatkozással, zsírleszívással (liposuctio) szabadulnak meg párnáiktól a fomálódni vágyók. Az eredmény sajnos nem minden esetben végleges, a zsírpárna újból megjelenhet a kezelt területen.
A mezoterápia alternatív kezelést nyújt a helyi zsírpárnák mérséklésében, megszüntetésében, sok esetben kiválthatja a zsírleszívást is.
A test bármely részén ( toka, kar, derék, has, far,térd, boka) lerakódott, zavaró zsírrétegek eltüntetésével helyi korrekciókra használjuk férfiaknál és nőknél egyaránt.
Az orvostudomány ma már a műtéti beavatkozás mellett gyógyszeres alternatívát is kínál. Ismeretesek ugyanis olyan gyógyszerek, amelyek a zsírpárnába történő beadása a zsírszövet helyi „lefogyását” idézik elő. E kezelést a speciális injekciós kezelésekkel foglalkozó orvostudományi szakág, a mezoterápia gyakorolja. A mezoterápiás zsírcsökkentő szerek a zsírpárnákban lévő zsírsejtek anyagcseréjét befolyásolják. Oxidativ úton fokozódik a zsírsejtekben tárolt trigliceridek lebontása vagyis csökken a zsírsejt térfogata. Ez a térfogatváltozás eredményezi a „helyi fogyást”. A kezelés eredményeként lecsökkent zsírpárna hosszú ideig megtartja -a megváltozott anyagcsere miatt- „lefogyott” voltát, persze nem örökre. Az viszont jó hír, hogy mivel a zsírsejtek száma nem csökken, biztosan elkerülhetjük a műtétes zsírleszívás azon szövődményét, mint pl. az egyenetlenné váló, megereszkedett bőrfelszín.
A mezoterápia tehát alternatív kezelést nyújt a helyi zsírpárnák mérséklésében, megszüntetésében, sok esetben kiválthatja a zsírleszívást is.
A test bármely részén ( toka, kar, derék, has, far,térd, boka) lerakódott, zavaró zsírrétegek eltüntetésével helyi korrekciókra használjuk férfiaknál és nőknél egyaránt.
BIZTOSAN FOGYHAT !
Tény, hogy az injekciós zsírpárna csökkentés nem a leggyorsabb eljárás, minden zsírpárnának többszöri, meghatározott időközönkénti kezelésre van szüksége. Az injekciós zsírszobrászat során nem fenyeget a zsírpárna feletti bőr meglöttyedése, csüngése. A térfogatváltozás ugyanis lassú, folyamatos, nem alakul ki bőr alatti szövethiány, üreg. Nem károsodik anatómiailag a vér,-és nyirokkeringés, amit a műtéti zsírleszívás feltétlenül károsít. Ráadásul a zsírcsökkentő mezoterápiás koktélba az orvos bőrfeszesítő, rugalmasító, kiegészítő gyógyszereket is „belemixelhet”.
3. BŐRFESZESÍTÉS, RUGALMASÍTÁS
Bővebben: itt

A mezoterápias kezelés a bőrszövetek ernyedtségének látható jeleit enyhíti a különböző bőrrétegekben kifejtett hatása révén. A laza kollagén rostok feszesítésével összehúzza a hegeket és csökkenti jellegzetes elszíneződésüket. Hidratáló és szerkezetjavító hatásának köszönhetően új feszességet ad a sejteknek. Megerősíti a bőr természetes védekező rendszerét, segíti a bőrt a mindennap érő mechanikai károsodások kivédését, növelik a szabadgyökökkel szembeni védekezés képességét, amelyek többek között a bőr öregedéséért is felelnek, ezáltal hozzájárulnak a bőr sejtjeinek jobb működéséhez és a bőr fiatalosabb, frissebb vizuális megjelenéséhez.
4. CELLULITIS, vagyis NARANCSBŐR KEZELÉS
Bővebben: itt
A mezoterápiás kezelés a következő módon küzd meg a narancsbőrrel:
- a zsírlerakódásokért felelős adypocytákat megsemmisíte
- a lipolízis elősegítése, a lerakódások csökkentése, a megfelelő enzimek működésének maximalizálása
- a mikro-keringés és nyirokműködés növelése: ezzel segíti a lebontott zsírsavak távozását.
- a bőrszövet külső megjelenésének javítása: hidratáló hatásának köszönhetően a bőr selymesebb és simább látványt nyújt. A nyomelemek a szabadgyökök elleni hatást garantálják és a kezelések során új erőt adnak a bőrsejteknek.
A mezoterápiás kezelés során alkalmazott narancsbőr elleni koktélban lévő anyagok egymás hatását erősítő anyagok kombinációját kínálja. A zsírsejt lerakódások csökkennek, a bőr megtisztul és feszesebb lesz. A folyamatos kezelések mellett a narancsbőr eltávolítását segíti a nyirokmasszázs vagy elektromos stimuláció is, de alkalmazható a zsírleszívás utókezeléseként is.
5. HARC A STRIÁK ELLEN
Bővebben:itt
Három módszer a striák (csíkok) halványítására
Szándékosan a halványítás, nem pedig az „eltüntetés” szót használjuk, jelenleg ugyanis nincs olyan bőrgyógyászati vagy kozmetikai kezelés, amellyel megszüntethető lenne ez az esztétikai bőrprobléma. A kialakult striáknak legfeljebb a színén és a mélységén lehet javítani, igaz ebben már nagy eredményeket érhetünk el.
A bőrön futó vonalak kötőszövet gyengeség miatt alakulnak ki: a problémás helyeken a bőr nem tudja követni a -legtöbbször súlyingadozás okozta-szövet feszülést és az irha rostjai szétszakadnak. Bár terhességi csíknak is nevezzük, de nemcsak várandósság alatt és nemcsak a nők bőrén okoz problémát. Az is tévedés, hogy striás bőre csak a túlsúlyos embereknek van, mert az arra való hajlam miatt soványan is lehet „csíkosodni”.A szakadási vonalak nem képesek
többé összegyógyulni, ezért érdemes megelőző készítményeket használni.
A bőrre felvitt kozmetikumok felszívódását gátolja bőrünk elszarusodott hámrétege (ld. előbbre) A felszívódást elősegítő módszerek közül leghatásosabb a mezoterápia. Ezzel a módszerrel halványítani lehet a terhességi csíkokat úgy, hogy közvetlenül a striákba juttatjuk a hatóanyag koktélokat. A bőrbe juttatott komplexum stimulálja a fibroblast sejteket. Ezek a bőr „őssejtjei”, amelyek a rugalmasságot biztosító kollagén és elasztin rostokat állítják elő. A fibroblast szaporulat hatására újraépül a bőr, a csíkok láthatóan kitöltődnek és csökken a lilás, vöröses elszíneződés is. A mély és vastag striák esetén 40%-os, a friss és
vékony sávoknál 80-90%-os a szövet felépülése és bebarnulása. Főleg a comb és fenéktájon jelentős a változás.
6. PIGMENTFOLT KEZELÉS
Bővebben: itt
Az őszi, téli kozmetika kiemelt terápiás feladata a nyaralás, a napozás következtében kialakult pigmentációs rendellenességek, a barna pigmentfoltok kezelése. A mezoterápia és a tű nélküli változata, az elektoroporesis kiemelkedő módszerek a szépségipar eszköztárában.
Egyre gyakoribb feladat a nem kívánt bőrfoltok eltüntetése, mivel köztudottan egyre ártalmasabb a napfény összetétele, a fehér bőr pedig szinte védtelen. A pigmentfoltok keletkezését elősegíti a hormontartalmú és egyéb gyógyszerek nagyarányú szedése, a mesterséges ételadalékok, vegyi szennyeződések, melyek fényérzékenyítő hatásuk miatt még érzékenyebbé teszik a fehér bőrt az ártalmas
UV-A és UV-B sugárzással szemben. Ráadásul sokan túl sokszor és agresszíven élnek a szoláriummal, melynek nagyon hamar bőrfoltosság az eredménye. Az így megszerzett foltok csak halványodnak ősszel és télen, de soha nem lesznek tökéletesen tünetmentesek.
Új dimenziók nyíltak
A kozmetika hagyományos pigmentfolt elleni fegyvereihez új „nagyágyú” társult, mely szinergista módon hat az eddigi kezeléseinkkel (IPL, microdermabrasio, AHA, lézer, stb.) szélesítve a szakember mozgásterét és eredményességét: a hagyományos, tűvel végzett mezoterápia és elektroporesis teljesen újszerű hatóanyagokkal veszi fel a harcot a barna , melanin eredetű pigmentfoltok ellen.
7.RITKULÓ HAJ KEZELÉSE
Bővebben:itt
Hajrá a szép hajért !
A hajkorona minden ember kényes pontja, akár van, akár nincs. Persze jobb, ha van, és ezért sok mindent hajlandóak vagyunk megtenni és anyagilag áldozni rá. Etikailag persze nem mindegy, hogy mennyit és mit kapunk érte cserébe. A hajnövesztésre nincs univerzális gyógymód, és nem is lehet, hiszen az orvostudomány számtalan, különböző etiológiájú hajhullást ismer, amelyek terápiája természetesen különböző.
Mire hajaznak a hormonok ?
Ugyanazok a hormonok a fejbőr bizonyos területein serkentenek, máshol gátolnak. Ha férfi hormont (androgén) nézzük, akkor két jól elkülöníthető területre bontható a hajas fejbőr: a fejtető, a fejbúb, a homlok feletti hajterületek az emberek 80 %-ánál férfihormon hatására hullanak, az oldalsó részek viszont érzéketlenek. A női hormon (ösztrogen) védő hatású a hajzat tekintetében, még a férfihormonok hatását is képes gátolni. Itt van tehát a magyarázat arra, hogy a férfiak általában miért kopaszodnak húszas éveiktől kezdve és ugyanez a folyamat miért jelentkezik a nőknél csak a klimax után, a női hormon fogyásával párhuzamosan. Most már látjuk, hogy a leggyakoribb férfi hajhullás okot miért nem lehet egy kalap alá venni a nők hajhullásával a kezelést tekintve.
A hajhullás problémájával minél előbb szakemberhez kell fordulni, hogy mihamarabb tisztázódjon a hajhullás oka és közösen dolgozzanak ki tervet annak megoldására. Ha a gond gyógyítható, azonnal el kell kezdeni a kezelést, de természetesen számtalan olyan hajhullást ismerünk, amelyek sajnos egy életre szóló kopaszsághoz vezetnek.
Genetikai adottság
A haj növekedési üteme, a hajszálak vastagsága , a hajzat sűrűsége genetikailag örökletesen meghatározott tényezők, amelyeken semmilyen szerrel nem változtathatunk. Mást azonban nem hozhatunk ki a hajhagymákból, csak ami eleve adott. Ezt azonban az életkor, a nem, a hormonszintek is messzemenően befolyásolhatják.
Pótolható, ami hiányzik
A vashiány, nyomelemhiány a rendszeres menstruáció miatt természetesen a nőket veszélyezteti gyakrabban, bár erre kevesen gondolnak. A hölgyek szervezetéből a terhesség és a szoptatás is sokat „kivesz”, ezért az építőkövek pótlása elsősorban a hölgyeknél hatásos.
Hogyan pótolhatjuk, ami hiányzik ?
Miként szólhatunk bele a fejbőr hormonális folyamataiba? A leghatékonyabb gyógymód, ha pontosan oda juttatjuk az anyagot, a gyógyszert, ahol a legnagyobb szükség van rájuk, vagyis helyileg , a hajhagymák köré, a bőrbe. Felkenéssel, ecsetéléssel ez bizony nehezen megy, ráadásul vannak olyan anyagok, amelyek nem szívódnak fel a bőr felszínén át, a samponok pedig csak néhány percet időznek a fejbőrön, tehát szintén nem lehet átütő „hajgyökértápláló” hatásuk.
A hajas fejbőrben a hajtüszők 2-3 mm mélységben vannak, itt a legintenzívebb az anyagcsere. Ebbe a mélységbe kell bejuttatni a gyógyszert, a vitamint, az ásványi anyagot, ha igazi hatást szeretnénk elérni.
A megfelelő anyagot az ideális helyre viszonylag kis mennyiségben bejuttatva frenetikus hatást érhetünk el, sokkal erősebbet, mintha szájon keresztül, az emésztőcsatornán át, a vérkeringés által, majd a hajszálerekből passzív diffúzióval juttatjuk el az anyagot a hajtüszőhöz. Ez esetben nagyon hosszú az út a pirulától a végcélig, ezért az elért plazmakoncentráció mintegy 10%-a jelenik meg a bőrben. Ha kívülről apró mikroinjekciók sorozatával visszük be ugyanezt, akkor a bőrben maximális a koncentráció és a vérben szinte nem is lesz kimutatható az anyag. Ez a mezoterápiás hajnövesztés módszerének a lényege, vagyis az, hogy a bevitt anyag maximálisan kifejtse hatását a hajhagymáknál.
A titok:a gyógyszeres koktél
A kezelést legcélszerűbben elektronikus automata mikroinjekciós pisztollyal végezhetjük el, ami szinte fájdalmatlan, vérzéssel alig járó művelet, hiszen a lehető legvékonyabb atraumatikus tűvel dolgozunk. A titok azonban a gyógyszeres koktélban rejlik, amit egyénileg, a diagnózisnak megfelelve állít és kever össze az orvos többféle anyag felhasználásával, amelyeket minden kezelésnél akár válthat is. Emiatt a mezoterápiás hajkezelés mindig kúraszerű,
aktív, intenzív és krónikus fenntartó szakaszokból áll. Napjainkban a leghatékonyabb módszernek tekintjük.
A természetes hatóanyagokkal különféle hatások érhető el :
- a hajhagymák pórusainak újjáélesztése, a sejtek anyagcseréjének és osztódásának fokozása
- a hajszálak rostjainak megerősítése és védelme, egészségesebb és szebb haj biztosítása
- a növekedés elősegítése
- a hajhullás csökkentése
- a fejbőr táplálása és hidratálása
- a zsírosodás és korpásodás megelőzése illetve kezelése
A kezelés megoldást kínál számos, nem patológiai eredetű tünetre, mint például a haj fényességének elvesztése, rostok kiszáradása, zsíros fejbőr, csökkent hajnövekedés vagy túlzott hajhullás.
A kezelés során újjászületik és mélyen megtisztul a fejbőr, amely visszanyeri életerejét. A haj fényesebbé válik, felgyorsul a növekedése és csökken hullásra való hajlama.